Společnost GT Solar Incorporated, světová jednička v oblasti fotovoltaických (PV) technologií a zařízení, dnes oznámila, že podepsala smlouvu v hodnotě 39,5 milionu amerických dolarů na prodej polysilikonových reaktorů a konvertorů čínské společnosti Jiangsu Shunda Electronic Materials and Technology.

Reaktory a silikon-tetrachloridové konvertory společnosti GT Solar budou instalovány v závodě společnosti Shunda poblíž čínského města Nanjingu. Společnost Shunda bude moci začít vyrábět silikon pro PV články.

Viceprezident oddělení polysilikonu společnosti GT David Keck, řekl: Je pro nás ctí spolupracovat se společností Shunda. Očekáváme, že se stane hlavním výrobcem a dodavatelem silikonu pro oblast fotovoltaických článků.“

Prezident společnosti Shunda Ni Yunda řekl: „Společnost GT Solar má velké zkušenosti a je schopná dodávat zařízení pro výrobu vysoce čistého polysilikonu. Její podpora je klíčovou součástí našich výrobních plánů.“

O společnosti Shunda Solar

Společnost Jiangsu Shunda Electronic Materials and Technology Company je pobočka v úplném vlastnictví firmy Jiangsu Shunda Group Corporation se sídlem v Yangzhou v provincii Jiangsu. Společnost Shunda Group je předním vysoce moderním podnikem, který se zaměřuje na oblast fotovoltaických technologií a produktů. Díky rychlému rozvoji v posledních letech mohla začít vyrábět krystalické ingoty, panely, fotovoltaické články, stejně jako fotovoltaické moduly. Díky nedávné investici společnosti Shunda ve výši 2,3 miliard juanů (RMB) se společnost zaměřila na výrobu vlastního polysilikonu v blízké budoucnosti a chce zaujmout první místo na trhu s fotovoltaickými technologiemi. Více informací naleznete na internetové adrese http://www.shundasolar.com.

O společnosti GT Solar

Společnost GT Solar Incorporated je přední světový poskytovatel důležitých technologií, vybavení a klíčových výrobních řešení v oblasti dodavatelských řetězců fotovoltaických produktů na celém světě. Společnost má centrálu v Merrimacku, v americkém státě New Hampshire (USA) a vyrábí mimo jiné zařízení pro výrobu multikrystalických solárních panelů, článků a modulů. Společnost GT Solar vyrábí rovněž polysilikonové reaktory, s jejichž pomocí mohou zákazníci vyrábět polysilikon pro výrobu solárních panelů. Více informací naleznete na internetové adrese http://www.gtsolar.com.