Praha (Pressweb) – 31. srpna 2010: Dva významní hráči v oblasti obnovitelných zdrojů energie (OZE) – TÜV SÜD Czech s.r.o. a Photon Energy a.s., v uplynulých dnech uzavřeli partnerskou smlouvu.

Partnerství je založeno na dlouhodobé vzájemné spolupráci v oblasti komplexních expertních služeb, určených pro obor solárních elektráren. „Aktivity společnosti Photon Energy v oblasti OZE jsme registrovali již delší dobu a navázané spolupráce si velmi ceníme. V současnosti jsme partnery v několika projektech v Čechách i zahraničí, kde pro zadavatele provádíme due diligence projektu, posouzení kvality stavby, správnosti čerpání finančních prostředků během realizace apod.

Transparentnost spolupráce spolu s jejím širokým rozsahem nás vedla k tomu, aby se z významného obchodního partnera stal i partner marketingový, který může využívat naše speciální logo TÜV SÜD Partner,“ říká Michal Svrček, produktový manažer pro solární technologie TÜV SÜD Czech.

Společnost TÜV SÜD Czech se rozhodla udělovat logo „TÜV SÜD Partner“ těm společnostem, se kterými má uzavřený platný obchodní vztah a jejichž kvalitativní předpoklady jsou fakticky podložené profesionálním přístupem ke spolupráci, zavedeným systémem řízení kvality ISO 9001 ve společnosti a dalšími kritérii.

Společnost TÜV SÜD je významným smluvním partnerem pro skupinu Photon Energy a.s. v oblasti expertních služeb v segmentu solárních elektráren. Poskytuje široké spektrum činností zahrnujících technické due diligence, zpracování inspekčních zpráv, posouzení správnosti čerpání finančních zdrojů apod. Aby bylo dosaženo maximálního efektu, jsou veškeré úkony prováděny v souladu s pokyny financujících institucí a pojišťovny. „Pro skupinu Photon Energy toto partnerství znamená především komplexní nabídku směrem k zákazníkovi, ale i jistotu správného technického posouzení fotovoltaického projektu v rámci vlastních investic,“ říká Michal Gärtner ze skupiny Photon Energy.